igielda24.pl

Kupno i Sprzedaż Walut

Ceny walut

Ceny walut od wielu lat są pod szczególnym okiem większości Polaków, zarabiających za granicą, bądź prowadzących działalność gospodarczą i współpracujących z kontrahentami zagranicznymi. Jak większość z Państwa mogła już kiedyś zauważyć, kantor, kantorowi nie równy. W różnych stacjonarnych kantorach możemy spotkać się z różnymi kursami walut zagranicznych. W związku z takimi sytuacjami, na rynku pojawiły się kantory internetowe. Dają one oprócz zaoszczędzenia czasu, również pewność, iż ceny walut nie będą tak bardzo zróżnicowane, jak w kantorach stacjonarnych, a przede wszystkim są bezpieczne. Z roku na rok, coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z tego typu możliwości finansowych, gdyż są jeszcze takie osoby, które o kantorach internetowych nie słyszały. Jest to z pewnością spowodowane tym, iż rodzaj tej internetowej placówki jest stosunkowo młody.

Jakie czynniki wpływają na to, iż ceny walut w internecie są bardziej atrakcyjne?

Do czynników tych należy przede wszystkim:

– różnica spreadu, czyli różnica między ceną kupna, a ceną sprzedaży

– kantory internetowe są czynne całą dobę i dostępne dla większej ilości odbiorców

Nawiązując do spreadu, trzeba zaznaczyć, iż w przypadku kantorów stacjonarnych średni spread wynosi od około 2,5% do 2,70%. Natomiast w przypadku kantorów internetowych. W przeciwieństwie do kantorów stacjonarnych, kantor internetowy nie zarabia na spreadzie. Jego jedynym źródłem dochodów jest prowizja od zysków naliczana od wartości transakcji. Gdyż jego działalność nie jest ograniczona w żaden sposób przez bariery geograficzne i czasowe.

Porównanie cen walut

Każdy kto chce wymienić walutę liczy, iż dokona tego w jak najkorzystniejszy sposób. Aczkolwiek wszystko zależy od tego, jaką walutę chcemy wymienić i w jaki sposób chcemy tego dokonać. Oto przykładowe kantory internetowe:

– Walutomat, oferuje nam jednorazową wymianę waluty w dowolnej kwocie z rabatem 75% marży

– Fritz Exchande, oferuje nam obniżenie o 30% marży przez pierwsze trzy miesiące korzystania z tej platformy

https://www.dobrykantor.pl/kantor-internetowy.html