igielda24.pl

Kupno i Sprzedaż Walut

Jak korzystać z internetowego kantoru?

Nie każdy miał okazję korzystać z internetowych kantorów, ale każdy o nich słyszał. Kantor wymiany walut zwykle kojarzy się z punktem, gdzie można wymienić złotówki na inną walutę od ręki. Tak samo działają te internetowe. Jednakże trzeba spełnić parę formalności, aby móc to robić.

Co wybrać: tradycyjny czy internetowy kantor?

Jeden i drugi ma swoje wady i zalety. Ale nie da się ukryć, że w związku z szybkim postępem internetowej bankowości w Polsce aż 31 milionów osób ma dostęp do konta przez Internet. A aż połowa korzysta z niego regularnie. Część osób ma też osobne konto walutowe, które jest niezbędne, aby móc korzystać z kantoru online. Jest to minus dla osób, które nie mają i nie planują zakładać takiego konta, ponieważ wymieniają waluty sporadycznie. Takim osobom pozostaje kantor tradycyjny, który jeszcze przez długie lata nie powinien znikać z rynku. Niestety może się zdarzyć, że gdy przyjdziemy do takiego kantoru nie będzie potrzebnej nam sumy albo kolejka będzie tak duża, że zrezygnujemy. W kantorach online nie ma tego problemu. Zawsze jest odpowiednia ilość pieniędzy i nie ma kolejek. A do tego na stronie kantoru można sprawdzić aktualne kursy walut oraz prognozy czy ich cena wzrośnie czy zmaleje.

Jak wymienić pieniądze w Internecie?

Kantor wymiany walut online będzie wymagał od nas posiadania konta bankowego w złotówkach oraz drugiego w walucie obcej, jaką chce się kupić na przykład euro. Ponadto na stronie kantoru trzeba zarejestrować konto użytkownika. Znacznie ułatwi to dokonanie transakcji oraz zapewni wgląd w historię. Ze stron kantorów można korzystać na różnych urządzeniach, niekoniecznie tylko na komputerze. Prawie każda jest tak zbudowana, aby móc z niej korzystać na zwykłym telefonie z dostępem do internetu. Po zalogowaniu na swoje konto użytkownika można już zacząć transakcje. Kantor jest wirtualnym pośrednikiem między kupującym i sprzedającym. Osoba chcąca wymienić pieniądze przelewa odpowiednią kwotę na konto w kantorze, a potem akceptuje stawkę po jakiej kupuje lub sprzedaje pieniądze i po chwili może się cieszyć środkami na koncie walutowym.

https://www.dobrykantor.pl/