igielda24.pl

Kupno i Sprzedaż Walut

Jak wymienić pieniądze w kantorze online?

Chociaż kantory internetowe działają na rynku już od kilku dobrych lat wciąż wiele osób nie wie jak w nim wymienić walutę. Takie strony kuszą do skorzystania z ich usług, ponieważ kursy walut kantory internetowe mają zawsze lepsze oraz aktualizowane na bieżąco. W kantorach tradycyjnych czy nawet w bankach spotyka się wyższe ceny sprzedaży walut obcych albo nawet można spotkać się z odmowa transakcji, ponieważ punkt nie ma wystarczającej ilości waluty, aby ją wymienić. W przypadku kantorów internetowych nie będzie miało to miejsca.

Jak wymienić waluty?

Przede wszystkim trzeba mieć konto bankowe w złotówkach oraz drugie walutowe. Konto walutowe oferuje obecnie większość banków i w większości z nich są one również darmowe. Niektóre konta walutowe ograniczone są tylko do jednej waluty, inne umożliwiają transakcje w kilku walutach obcych. Jeżeli mamy konto walutowe nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymieniać waluty online.

Wystarczy zarejestrować sobie konto użytkownika na stronie kantoru i zweryfikować swoje dane, aby móc korzystać z wymiany. Zwykle najpierw trzeba przelać dowolna kwotę na rachunek kantoru, który będzie przypisany do naszego konta, a potem można wybrać kwotę do wymiany i dokonać realizacji transakcji. Kiedy waluty zostaną wymienione wydaje się dyspozycję przelewu na konto walutowe. W większości banków przelewy księgowane są w tak zwanym czasie rzeczywistym, czyli nawet po 5-15 minutach. Ale niektóre banki mogą przelew zaksięgować dopiero następnego dnia roboczego. Dlatego dobrze jest sprawdzić czy nasz bank jest na liście szybkich przelewów kantoru internetowego.

Pieniądze potem można wypłacić w oddziale swojego banku – bez prowizji, czy też korzystając z bankomatu. Albo po prostu można płacić kartą powiązaną z kontem walutowym za granicą, gdzie dana waluta jest uznawana. Osoby, które chcą w ten sposób płacić raty kredytu walutowego mogą ustawić sobie przelew stały z konta walutowego na rachunek bankowy, na który wpłacają co miesiąc raty. W ten sposób nie będą musiały dokonywać transakcji z osobna.

https://www.dobrykantor.pl/